הפחתת חשבון חשמל למפעלים

בתקופה בה אנו חיים כיום, המונח "התייעלות אנרגטית" הינו מונח מוכר ושגור במגזר הפרטי והעסקי/ תעשייתי, שכן, התייעלות אנרגטית משמע- שמירה על הסביבה וצמצום גזים רעילים הנפלטים לאוויר בתהליך ייצור החשמל וגם, לא פחות חשוב- הפחתה משמעותי בחשבון החשמל ובעלויות התפעול השונות.

התייעלות אנרגטית – הדרך להוזלת עלויות החשמל.

כיום, זוהי עובדה מוכחת כי, ככל שהשימוש בחשמל פוחת, הנזק לסביבה פוחת בהתאמה והיות ומפעלי תעשייה הינם צרכני חשמל "כבדים" יותר מאשר הצרכן הפרטי, מושם דגש גדול יותר על האופן בו ניתן לייעל אנרגטית ולייצר הפחתת חשבון חשמל למפעלים.

מפעלי תעשייה קיימים בתחומים שונים ומגוונים, כמו למשל מפעלי מזון, קוסמטיקה, טקסטיל, אלקטרוניקה וחשמל ומפעלי יצור אחרים. אותם המפעלים, מקבלים בכל חודש, חשבונות חשמל גבוהים ואף גבוהים במיוחד והמלחמה המתמדת בהוזלת העלויות היתה עד לא מזמן "קרב התשה" ללא כל תוצאות משמעויות, עד לשנים האחרונות, בהן החליטה המדינה לסייע לתעשייה על תחומיה השונים ולייצר הוזלה משמעותית בחשבון החשמל, כמו גם הפחתת פליטה של גזים רעילים אשר מצמצמים את אפקט החממה על כדור הארץ. על מנת להשיג את שני אלו, יש ליישם פעולות של התייעלות אנרגטית במפעל וכיום, עם אמצעים טכנולוגיים פשוטים, חינוך העובדים לתשומת לב לסביבת העבודה והקפדה על פעולות חוסכות חשמל, ניתן בהחלט להגיע להפחתת חשבון חשמל למפעלים השונים.

אילו פעולות יש לבצע להפחתת צריכת החשמל במפעל?

בראשיתו של תהליך יש לבצע סיור מקיף ברחבי המפעל על מנת לזהות את אותן נקודות "חמות" המועדות לפורענות וגורמות לצריכה מוגברת של חשמל. לאחר איתור, בוחנים אפשרויות חלופה/ שדרוג מערכות חשמל קיימות/ מכשירים חשמליים מיושנים, בטכנולוגיות חדישות המצמצמות משמעותית את עלות החשמל, כמו למשל, השימוש בפנלים סולריים על גגות המפעל. השמש בארץ הינה משאב זמין ונגיש לכולם, באמצעות הנחת פנלים סולרים על גגות המפעל, אנו מייצרים הוזלה משמעותית מאד בעלויות החשמל.

עוד "זוללי" חשמל, הם המזגנים ברחבי המפעל. ידוע כי מזגנים נחשבים למסה קריטית של צריכת חשמל והעובדים אינם שמים לב ומקפידים לכבות או להדליק בהתאם לצורך ואופן שימוש נכון ולכן, ישנם כיום גלאי נפח/ נוכחות, היודעים לזהות נוכחות בחדר ומכבים פעילות, במידה ומזהים שהחדר ריק ואופן ההדלקה מבוצע ידנית.

גם מקררים בחדרי קירור נחשבים לשחקן רציני במגרש ולא תמיד תקלות בגופי החימום/ קירור מאותרות בזמן ובאמצעות בקר פשוט, השולח התראות למייל או לנייד, התקלות מאותרות במהירות ובכך נחסך שימוש גבוה, בזבזני ומיותר בחשמל ובמוצרים המאוחסנים אשר עלולים היו להתקלקל ולהיזרק לפח (וכמובן לגרום לבזבוז/ הפסד נוסף של כסף).

מתחילים לחסוך בעלויות החשמל – היום!

אנו מזמינים אתכם לצור קשר עוד היום עם מחלקת שירות הלקוחות של חברת E-wise מתאמים פגישה אצלכם במפעל ותוך זמן קצר במיוחד מתחילים להתייעל, לחסוך ולהרוויח!