התייעלות אנרגטית

"התייעלות אנרגטית" הוא שם כולל לתהליך שלם אשר נועד להקטין את צריכת האנרגיה והחשמל הנדרשת להפעלת מכשירים חשמליים זוללי אנרגיה בארגון/ בעסק/ בבית, כמו למשל מזגנים, מערכות תאורה, בידוד תרמי ועוד, תוך מטרה לצמצם את עלויות החשמל, כמו גם למנוע זיהום סביבתי, פגיעה אקולוגית ומניעת פליטת גזי חממה.

 

פעולות ודרכים להתייעלות אנרגטית.

בכל בית/ מפעל/ עסק, ישנם המכשירים המועדים ל"פורענות" אנרגטית ואחראיים באופן ישיר על בזבוז מסיבי של חשמל וישנן פעולות רבות אשר נועדו לייצר חיסכון בעלויות צריכת החשמל, הן בהיבט התכנוני והן בהיבט הפיזי מקומי, כמו למשל:

  • היבט תכנוני:

מיקומי פתחים: בבואנו לתכנן בנייה/ הרחבה של חללים בבית או במפעל, יהיה נכון לקחת בחשבון את מיקומי הפתחים בחללים השונים, שכן, עם שעות האור המרובות אשר בורכנו בהן בארץ שלנו, יהיה מתבקש למקם את החלונות באופן כזה בו יחדור אור טבעי מין החוץ לחללים במרבית שעות היום, כך שלא יהיה צורך להדליק תאורה מלאכותית.

בידוד תרמי: כאשר מדובר בבנייה חדשה של קירות, יש לייצר בידוד תרמי בתוכם, על מנת שתישמר טמפרטורה נוחה וחסכונית וייקטן הצורך בהפעלת מזגנים למינימום האפשרי.

  • היבט פיזי מקומי:

התקנת פנלים סולריים על הגג: התקנת פנלים סולריים מסייעת בייצור חשמל בעזרת חום השמש. החשמל המיוצר זול יותר ונקי יותר והחיסכון בחשמל יכול להגיע לעשרות אחוזים בחודש, מה שמחזיר את השקעת ההתקנה תוך זמן קצר.

התקנת גלאי נוכחות: בין אם על גבי הקירות, או התקרה, השימוש בגלאים אלו מאפשר חיסכון משמעותי בחשמל, שכן, גלאים אלו מזהים נוכחות בחלל ומכבים את המזגנים/ התאורה במידה ואין איש בחדר/ במשרד ומכבים באופן אוטומטי את המערכות השונות. כאשר ירצה אדם להיכנס לאותו החדר, ידליק באופן יזום את התאורה/ המזגן. כך נצליח לצמצם את בזבוז החשמל ונשמור על הסביבה גם יחד.

 

ישנן פעולות נוספות בתחום ההתייעלות האנרגטית לעסק/ לבית ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע  או חברה מקצועית המתמחה בהתייעלות אנרגטית, על מנת להבין כיצד ניתן ליישם דרכים אלו ונוספות.

 

התייעלות אנרגטית בארץ.

התייעלות אנרגטית היא תופעה גלובלית המיושמת בכל רחבי העולם, כמו גם בישראל אשר בשנת 2008 קיבלה החלטה ממשלתית, לפעול להפחתה אנרגטית לשם צמצום צריכת החשמל ובסיוע משרד האנרגיה והמשרד לאיכות הסביבה אשר מסייעים באמצעות מענקים וליווי מקצועי לגופים/ מפעלים/ חברים/ עסקים, ליישם את התהליכים לצמצום אנרגיה. ייתרונות להתייעלות אנרגטית הינם למשל:

  • הקטנת צריכת האנרגיה השוטפת.
  • חיסכון בהוצאות החשמל.
  • הגדלת התועלת הכלכלית (הרווח התפעולי).
  • הקטנת הנזק הסביבתי עקב פילטת גזים מזהמים.
  • השקעה שמחזירה את עצמה תוך זמן קצר.

 

הצטרפות למגמה הגלובלית של התייעלות אנרגטית, צריכה להיות אינטרס כלכלי וסביבתי ממדרגה ראשונה, הייתרונות מוכיחים, כי ההשקעה כדאית והרווח משמעותי.

צרו קשר עוד היום וקבלו כלים וידע כיצד ליישם התייעלות אנרגטית בעסק שלכם.