חיסכון באנרגיה

בכל מקום אליו אנו פונים בזמנים המודרנים שלנו, אנו נתקלים במונח "חיסכון באנרגיה".

מחקרים רבים אשר בוצעו בנושא זה, הוכיחו באופן גורף, כי צמצום והקטנת הצריכה האנרגטית, תצמצם את צריכת הדלקים והשימוש בחשמל, תשפר את איכות הסביבה ותקטין משמעותית את פליטת גזי החממה ואם זהו לא צו השעה, אנו לא יודעים מה כן.

החיים המודרניים מייצרים זיהום נרחב ופסולת שאינה נגמרת ואינה מתכלה ולכן, גייסו מדינות העולם את מיטב המומחים בתחום החשמל על מנת למצוא דרכים לחיסכון באנרגיה לצמצום הזיהום הסביבתי.

בארץ, משרד התשתיות, האמון על תחום ההתייעלות האנרגטית ועל משק האנרגיה בישראל, מקדם מיזם לאומי ומטרתו לצמצם עד 20% מצריכת האנרגיה בארץ ובהמשך אף למעלה מכך. נוכל לראות בכלי התקשורת השונים פרסומים אודות הפעולות המומלצות לחיסכון באנרגיה במשקי הבית ובמפעלי התעשייה. המדינה מקדמת בנוסף, תכנית הטבות לאותם גופים שונים אשר מצטרפים לתהליך זה, תוך ליווי וייעוץ למיקסום מיטבי ולהשגת תוצאות בשטח.

כיצד מייצרים חיסכון באנרגיה?

מתחילים עם מודעות לנושא. התייחסות האזרח / האדם הפרטי, ליצירת חיסכון בחשמל תוך נקיטת פעולות יומיומיות, כמו למשל:

תאורה: במשרד, בבית, או בכל חלל אחר, על מנת לצמצם את השימוש בתאורה מלאכותית, מומלץ על פתיחת התריסים והווילונות לאפשר לאור הטבעי לחדור פנימה.

הקפדה על כיבוי האור עם היציאה מהחדר.

בנוסף, יש להחליף את כלל הנורות הרגילות לכאלו שצורכות חשמל ברמה נמוכה ביותר (LED), ההשקעה תחזיר את עצמה במהירות ואף תייצר רווח.

הצללה על פתחי הבית/ המשרד: בעונת הקיץ, השמש קופחת על חלונות הבית ומחדירה חום בעוצמה חזקה פנימה. לפעילות יעילה ומיטבית של המזגן, מומלץ לא רק לסגור את הפתחים, אלא אף להתקין עליהם וולינות האפלה / הצללה אשר עשויים מבדים מונעי חדירת חום השמש (בדים מיועדים לכך במיוחד), או אז, כאשר תפעילו את המזגן, פעילותו תהיה יעילה וחסכונית מאשר אם לא יהיו ווילונות על החלונות.

רכישת מכשירי חשמל חדשים: טרם הרכישה נא וודאו כי המכשיר שאתם מעוניינים לרכוש מותאם לחיסכון באנרגיה.

מיזוג ומזגנים: יש לסגור פתחים לפעילות יעילה ולמניעת בזבוז מיותר של חשמל. אחת לתקופה יש לנקות את פתחי האיוורור של המזגנים לפעילות תקינה ולא מאומצת.

גלאים / חיישנים: התקנת גלאי נפח ותנועה לכיבוי ו/ או הדלקה אוטומטית של תאורה / מיזוג.

מערכות סולריות: התקנת מערכת פנלים סולריים (תאים פוטווולטאים)  על הגג ליצירת חשמל טבעי.

כיבוי מכשירי חשמל בתום השימוש: טלוויזה, מחשב, מאוורר, רדיו ועוד. חשוב לוודא ולהקפיד, כי בתום השימוש יכובה המכשיר ולא יפעל שלא לצורך.

אנו מזמינים אתכם לצור עמנו קשר ולתאם פגישה מקדימה לבחינת האפשרויות העומדות בפניכם בכל הקשור לחיסכון באנרגיה והקטנת חשבון החשמל, כבר כעת!

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.