חיסכון בחשמל לבתי ספר

חיסכון בחשמל בכלל ובבתי ספר בפרט, הפך זה מכבר לנושא החם על השולחן, כאשר המטרה הגלובלית היא לייצר חשמל חסכוני אשר יוזיל בסופו של עניין את העלויות האסטרונומיות של החשמל, כמו גם, יסייע בצמצום פליטת גז חממה.

חיסכון עם ערך חינוכי

האינטרס לחיסכון בחשמל בבתי הספר הינו אינטרס לאומי/ חינוכי ממדרגה ראשונה, שכן, כך ניתן להעביר מסרים חינוכיים ואקולוגיים לתלמידים וללמדם התייעלות אנרגטית מהי.

ישנם אמצעים רבים המסייעים לנו לחסוך בחשמל בביה"ס, "להתלבש" על מכשירים זוללי חשמל ולהקטין את הוצאות החשמל בביה"ס בכ- 40% ויותר וכל זאת, באמצעים פשוטים, קלים ונגישים למדי, המעניקים ערך חינוכי לשמירה על איכות הסביבה.

אמצעים לחיסכון בחשמל לביה"ס

ידוע כי במבני ציבור בכלל ובבתי ספר בפרט, בזבוז החשמל הוא עניין יומיומי נפוץ ובעיקר, לא מטופל, מכשירים כמו מזגנים ומערכות תאורה בתוך חללי בתי הספר, כמו גם במגרשי הספורט, מנפחים את חשבון החשמל באופן חסר פרופורציה ולא תמיד, יודעים בעלי התפקידים, כיצד לפתור את הבעיה. לא עוד!

קיימים בשוק פתרונות פשוטים לאותם זוללי חשמל, כמו למשל:

  • גלאי נוכחות- מותקנים ע"ג התקרה ו/או הקירות. כאשר המזגנים/ התאורה פועלים בכיתות, או בחללים השונים, יזהה הגלאי אם החדר / כיתה/ חלל ריק משוהים ויכבה את המערכות באופן אוטומטי, מבלי להטריד איש ומבלי לתת לאדם כזה או אחר, את ה"תפקיד" לכבות בעצמו לאחר שכולם יוצאים. במידה וייכנסו שוב פנימה, ידליקו המשתמשים את התאורה והמזגן באופן עצמאי עד לכיבוי אוטומטי של הגלאי בעת הצורך.
  • חלונות גדולים בחללי הכיתות- בורכנו בשעות אור רבות וחבל יהיה שלא לנצל ייתרון משמעותי זה.

            על מנת שלא נצטרך להדליק את כל גופי התאורה בבית הספר, מומלץ להתקין בכיתות    

            חלונות גדולים אשר יאפשרו לאור יום לחדור פנימה לחלל ובכל לצמצם את השימוש       

            בהדלקת  תאורה מיותרת ובזבזנית.

  • מגרשי הספורט בביה"ס- כולנו מכירים את השעון האוטומטי אשר מדליק ומכבה את התאורה במגרש בשעות מוגדרות. החשיבה הטבעית היא, כי אנו חוסכים באמצעות השעון האוטומטי בחשמל, אך למעשה לא כך הדבר שכן, מה אם אין איש במגרש? השעון האוטומטי אינו יודע לזהות האם נמצאים תלמידים במגרש או לא. לעומת זאת, ניתן לייצר תסריט בו התלמיד/ המורה אשר מגיע למגרש, הוא זה אשר ידליק את האור באופן ידני והתאורה תדלק למשך זמן מוגדר מרגע ההדלקה ועד לכיבוי. בשיטה זו ניתן לחסוך עד

כ- 50% מהוצאות החשמל!!

 

חינוך לחיסכון ואיכות סביבה מתחיל בבית. הספר.

אין מחלוקת על העובדה כי חינוך טוב, מתחיל בבית, אך גם לביה"ס יש חלק נכבד בחינוך לשמירה על הסביבה וחיסכון בחשמל. כיום, קל ופשוט ביותר ללמד לחיסכון וליישמו, שכן מדובר בהתקנת מערכות שאינן דורשות כמעט כל שינוי בתשתית והחזר ההשקעה הינו מיידי ולטווח ארוך ביותר.

אנו מזמינים אתכם להצטרף למגמה שרק הולכת וגדלה ולהתחיל לחסוך בחשמל ולשמור על הסביבה, כבר עכשיו!