חשמל חכם

בעידן בו אנו חיים כיום, עם הצורך לחיסכון בעלויות החשמל וחיפוש אחר פתרונות ירוקים/ סביבתיים, נושא החשמל החכם, תופס מקום מרכזי ב"שיחות הסלון" של אנשי המקצוע מתחום החשמל.

החיפוש אחר מערכת חשמל אופטימלית, אשר תדע לתת מענה מיטבי לכל צורך ודרישה,  לא עוצר, אלא, משתדרג בכל יום וחידושים טכנולוגיים אשר נכנסים לתחום החשמל הירוק/ החכם, מתעדכנים ומשתדרגים כל הזמן.

מהו חשמל חכם וכיצד הוא מסייע לנו?

מכשירי החשמל המקיפים אותנו מכל פינה מסייעים לנו בכל  תחומי החיים, הן בבית הפרטי שלנו והן בעבודה, או במשרד. מכשירים חשמליים היום, מבצעים פעולות מורכבות שבעבר, לא חשבנו כלל כי אפשריות ואילו היום, זהו עניין שגרתי, יומיומי.

עם זאת, הטכנולוגיה המתפתחת של המכשירים, יצרה את הצורך לפשט את המערכות ולתכנת אותן באופן כזה, בו נוכל לשלוט בכל מכשיר ומכשיר ולהתאימו עפ"י הצרכים הפרטיים שלנו, כך נולד הצורך בבנייה מערכת אחת, חכמה, אשר מאפשרת לתכנת את כל הפרטים החשמליים יחדיו מבלי לנקוף אצבע ומבלי לקום מהכיסא, באמצעות לחיצה קטנה על כפתור / זיהוי קולי.

מערכת חשמל חכם מבוססת על בקרי חשמל הניתנים לתכנות עפ"י הגדרה פונקציונלית וצורך המשתמשים. מערכת חשמל חכם מסנכרנת בין כלל מערכות החשמל בבית/ במפעל/ במשרד, כמו למשל- מערכות אזעקה, מערכות תאורה, מיזוג, מוטלמדיה, מערכות גז ועוד, ע"י תכנות זה, מייצרת  מערכת החשמל החכם את החיסכון האנרגטי, הכלכלי והרווח הסביבתי גם יחד, לכן, התקנת מערכת חשמל חכם היא צורך הכרחי.

 

חשמל חכם אלחוטי- שדרוג אמיתי.

כאשר אנו מתכנתים את השליטה והבקרה במערכות החשמל השונות, אנו מבקשים לעשות זאת באופן הפשוט והקל ביותר ועל כך בדיוק עונה מערכת החשמל החכם האלחוטית, המאפשרת שליטה וניהול מכל מקום בתוך ומחוץ לבית/ למשרד ע"י שימוש במכשיר הטלפון הנייד.

לשימוש במערכת חשמל חכם ייתרונות בולטים, כמו צמצום עלויות, שכן מערכות החשמל פועלות על חיישני תנועה רגישים, כך הפעלה/ כיבוי מותאמים בהתאם לנוכחות אנשים בחלל המוגדר, כמו גם משך זמן ההפעלה אשר ניתן לתכנות מראש.

ייתרון נוסף למערכת חשמל חכם הוא הענקת ביטחון ובטיחות, כאשר חיישנים מחוברים למערכת האבטחה/ מצלמות/ אזעקה, ומזהים כל תנועה חשודה בתוך ומחוץ לחלל הבית/ המפעל, או למשל מערכות הגז/ עשן המחוברות לחיישנים, אשר יתריעו מפני דליפה של גז ועוד מקרים נוספים אחרים.

 

עלויות ואופן התקנה

אמנם מדובר במערכות שאינן זולות, אך גם לא יקרות מאד. אין חובה להתקין מערכת חשמל חכם בכל החללים/ בכל הבית, אלא רק באלו החשובים ללקוח/ עפ"י המלצת החברה המתקינה ועפ"י תשאול מוקדם וזיהוי צרכים.

חשוב לזכור הוא, כי ההשקעה במערכת חשמל חכם, מחזירה את עצמה תוך זמן לא רב וממשיכה לייצר חיסכון כלכלי וסביבתי לאורך שנים רבות, לכן, כאשר אנו חושבים על התקנת מערכת שכזו, מומלץ לפנות לחברה אמינה ומקצועית, אשר יודעת להעניק שירות מקצועי, זמין ואיכותי.